Akademisyeler tarafından hazırlanmış Türkiye'nin ilk ve tek standardize edilmiş Kariyer Testi ve Tercih Destek Sistemi

Neden Tercih Analizi?

Akademik Standardizasyon

Tercih Analizi akademisyenler tarafından 2 yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Türkiye'nin İLK ve TEK standardizasyonu yapılmış Tercih Destek Sistemi ve Kariyer Testi'dir.

Detaylı Rapor ve Analizler

Tercih analizi bireylerin kişilik özelliklerini belirleyen, ilgi alanlarını, yeteneklerini ve değerlerini ölçümleyerek kişiye uygun üniversite bölümlerini ve meslekleri kişiye sunan detaylı rapor ve analizler sunmaktadır.

Uzmanlık

350 binden fazla kayıtlı kullanıcı ve 6 milyondan fazla çözülen bilişsel ürünlere sahibiz ve 7 yıldır alanında uzman akademisyenler ve güçlü projelerle bilişsel ürünler üretmekteyiz.

Tercih Analizi nedir?

Tercih analizi bireylerin kişilik özelliklerini belirleyen, ilgi alanlarını, yeteneklerini ve değerlerini ölçümleyerek kişiye uygun üniversite bölümlerini ortaya koyan Türkiye'nin İlk ve Tek standardizasyonu yapılmış TERCİH DESTEK SİSTEMİDİR.

Sistem nasıl çalışır?

Akademisyenler tarafından standardizasyonu yapılmış 60+60 sorudan oluşan analizi çözdükten sonra YÖK tarafından tanımlanmış 403 adet bölüm içinde kişiye karakteri, ilgisi, yeteneği, saygınlığı ve değer yargılarına uygun meslek gruplarını üniversite bölümü seviyesinde önerir.

Kazanımlar

YÖK tarafından tanımlanmış 403 adet bölüm içinde kişinin eğilim ve yetenek farkındalığı, saygınlık beklentisi ve çevredeki mevcut seçenekleri değerlendirerek en uygun meslek ve meslek gruplarını bulmasını sağlar.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Sıkça sorulan sorular bölümünden merak ettiğiniz sorular için cevap bulabilirsiniz!