Kariyer Raporu
Katılımcı Bilgileri
İsim Soyisim :
Örnek Kullanıcı
E-posta :
[email protected]
Telefon :
+90 *** *** ** **
Rapor Tarihi :
18.06.2024 - 6:29
Kişilik Analizi
Meslek Çevresi Sonucu

Sizin için en uygun meslek çevreleri 'Bilim ve Teknoloji' ve 'Ofis ve İş Alanları'.

Meslek Çevresi Özellikleri

Bu alanda sorunlara matematiksel, bilimsel ilgiler ve akademik becerilerle çözüm aranması ön plandadır. Bu çevredeki insanlar problem çözerken yaratıcı bir şekilde soyut ve karmaşık düşünmeye eğilimlidirler. Ayrıca analitik düşünme becerilerini kullanabilme şansı veren alanlarda çalışırlar. Karmaşık ve soyut düşüncelerin sıkça kullanıldığı bu çevrede, karşılaşılan problemlere mantıklı ve kesin çözümler bulmayı amaçlarlar. Bu çevrede yer alan insanlar meraklı, ayrıntılara dikkat eden ve mantık çerçevesinde yaklaşım sergileyen kişilerdir.

Bu Meslek Çevresindeki Kişilerin Özellikleri

Bu profildeki bireyler gözleme dayalı, sembolik, sistematik, fiziksel, olguların araştırılmasını içeren etkinliklerine yönelir. Bu bireylerin ayrıca bilimsel ve matematik yeterlilik gösterme eğilimleri de vardır. Aynı zamanda kuralları ve önceden belirlenmiş bir düzeni takip etmeyi, verilerin sistematik kullanımını içeren etkinlikleri, kayıt tutmayı içeren faaliyetlerle ilgili çalışmalara değer verirler. Bu kişiler, büro işleri, hesaplama ile ilgili becerilere sahiptirler.

Bu Cevaplayıcıya İlişkin Öne Çıkan Özellikler

Bu kişiler; düzenli, ayrıntılara dikkat eden, analitik düşünen, gösterişten uzak özellikler sergilerler.

Kişisel Gelişim Alanları
Değer Analizi
Çalışma Ortamı Özellikleri

Sizin için en uygun çalışma ortamı özellikleri 'Başarı' ve 'Bağımsızlık'.

İlgili Mesleklerin Çalışma Ortamı Hakkında Dikkate Alınması Gereken Özellikler

Bu değerlere sahip bireyler, sonuç odaklılığın önemli olduğu ve yeteneklerini kullanabilecekleri ortamları tercih ederler. Bu ortamlarda çabalarının sonuçlarını görebilir ve başarı hissi yaşayabilirler. Ayrıca, kendi başlarına çalışabilecekleri ve kendi kararlarını verebilecekleri ortamları da tercih ederler. Bu ortamlarda yaratıcılık, özerklik ve sorumluluk alma ihtiyaçları giderilmeye çalışılır. Bu ortamlarda önemli olan özellikler ise, yeteneklerinizi kullanmanıza izin veren, çabalarınızın sonuçlarını görebileceğiniz, başarı hissi yaşayabileceğiniz ortamların yanı sıra kendi inisiyatifinizle işler yapabileceğiniz ve kendi başınıza karar verebileceğiniz ortamlardır.

Değer Analizi Verileri
Meslek Çevresi Grafiği
Sosyal Hizmetler Yönetim ve Pazarlama Ofis ve İş Alanları Teknik Alanlar Bilim ve Teknoloji Sanat 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Uyumlu
Kısmen Uyumlu
Nötr
Uyum Düzeyi Düşük
Analiz Sonucu Belirlenen Bölümler
Eşleşme türü seçiniz
Şuna Göre Filtrele: Tümünü Göster SÖZ EA SAY DİL TYT 2 Yıllık 4 Yıllık 5 Yıllık 6 Yıllık
Analiz Listesi

Rapor sonucunda belirlenen üniversite bölümlerini analiz tercih listene ekleyebilirsin. Yapman gereken şey, bölümün üzerinne geldiğinde çıkan "Üniversiteler" butonuna tıklamak. Çıkan ekrandan, üniversiteleri görüntüleyerek ve eklemek istediklerini "Listeye Ekle" butonuna tıklayıp, analiz tercih listene ekleyebilirsin.

Aşağıdaki buton yardımıyla tercih listene giderek başarı sırası, puan kontenjan vb. detayları kıyaslayabilir, liste sıralamanı değiştirip istemediğin bölümleri listeden çıkarabilir ve üniversite bölümlerinin YÖKATLAS sayfalarına ulaşabilirsin.

NOT: Bu liste, tercih robotu ile oluşturabildiğin listeden tamamen bağımsızdır! Bölümler yukarıdaki liste üzerinden eklenmektedir.

BU RAPOR ÖRNEKTİR